Kategórie produktov

Calvin Klein – módna ikona populárnej kultúry

Keď sa v New Yorku, roku 1968, dvaja priatelia, Calvin Klein a Barry Schwartze rozhodli začať podnikať v oblasti módy, s vkladom sotva 10 tisíc dolárov, nikto nečakal, že ich firma sa dožije úspechu. Dnes značka Calvin Klein má ročný obrat 6 miliárd dolárov ročne a je synonymum k minimalistikému štýlu, unisex oblečenia a provokatívnych reklamných kampaní.

 


Začiatky značky Calvin Klein

 

 

Calvin Klein je syn maďarského imigranta, ktorý radšej ako naháňať loptu s rovesníkmi, v piatich rokoch kreslil svoje prvé návrhy a v dospelosti návrhárstvo študoval aj na vysokej škole.

Svoje nadšenie a cit pre módu pochytil od svojej matky, ktorá bola krajčírka a malý Calvin ju pri práci rád pozoroval.  Po vyštudovaní  Fashion Institute od Technology pracoval najprv ako učeň v textilnej továrni.

V roku 1968 si so svojím priateľom z detstva Barrym Schwartzem, začali zakladať malú firmu, ktorú pomenovali celkom neoriginálne – Calvin Klein. Pôvodne predávali iba obleky, neskôr rozšírili svoj sortiment aj o dámske šaty. Prvé kolekcie sa niesli v jednoduchom štýle a boli určené skôr pre mladých. O rok neskôr sa dostal na titulku magazínu Vogue, a v roku 1973 získava prestížnu cenu Amerických módnych kritikov. V 70tych a 80tych rokoch sa firma zamerala na výrobu džínsov. Prvá objednávka, ktorá pomohla spoločnosti dostať sa do povedomia módy, prišla náhodou. Kupci strihov pre známy obchodný dom si splietli poschodie a ocitli sa v dielni Calvina Kleina a zostali ohromení.

V roku 1979 sa džínsy Calvin Klein stali obrovským hitom, vďaka kontroverznej reklame, na ktorej sa objavila 15 ročná americká herečka Brooke Shields len v nohaviciach tejto značky.  Táto, hoci aj negatívna reklama, pomohla značke predať za niekoľko týždňov viac ako 200 tisíc džínsov.

 

Ak túžite po džínsoch z dieľne Calvin Klein, širokú ponuku nájdete TU.

 

Začiatkom 80tych rokov Klein začína s kolekciami pánskeho spodného prádla, ktoré prinášali samé úspechy.

Štýlovú pánsku spodnú bielizeň, dámske podprsenky, či nohavičky kúpite pohodlne aj cez eshop obliekaj.sk

 

Svoje pôsobenie rozšíril na parfémy, čím si získal pre svoje kampane na niekoľko rokov aj britskú topmodelku Kate Moss. Jeho vône, ako napríklad, Obssesion, Eternity, či Escape pomohli podstatne zvyšovať zisky.

Koncom 90tych rokov opäť prináša do svojej tvorby niečo nové, tento krát pánske hodinky.

Dnes samotný Calvin Klein vo firme, ktorá nesie jeho meno už nefiguruje. V roku 2002 ju odkúpila spoločnosť americkému gigantovi Philips Van-Heusen za závratnú sumu 430 miliónov dolárov. Svoje meno si však firma ponechala.

Pre tento módny dom pracovali zvučné mená designu, ako napríklad Jil Sander, Italo Zucchelli, či Romeo Gigli. Tvárami kolekcie sa stali známe osobnosti, medzi ktoré patrili, okrem Kate Moss, aj Natalia Vodianova, Scarlett Johanson, Mark Wahlberg alebo David Backham.

 


 

Výrobky Calvin Klein

 

 

 

Spoločnosť sa snaží prispôsobiť potrebám všetkých vekových kategórií, preto sa v dnešnej dobe nezameria len na pánske kolekcie a kolekcie džínsov. Medzi línie produktov, ktoré nesú názov tejto značky patria okrem hodiniek parfumov, džínsov, aj kolekcie spodnej bielizne aj pre ženy.

Dámske plavky z kolekcie Calvin Klein

 

 

 

Luxusné odevy, kolekcie športové, medzi ktoré patria dámske, aj pánske plavky (široký výber plaviek nájdete TU), golfové, dokonca aj výrobky do domácnosti, ako napríklad uteráky, či posteľná bielizeň.

 

V súčasnosti je na trhu ľahko dostupných množstvo výrobkov všetkých módnych línií značky. Hoci na Slovensku nenájdeme predajňu luxusných kolekcií, najrozšírenejšie sú predajne so základnými kolekciami, či jedinú špecializovanú predajňu Calvin Klein Jeans.

 


 

Odporúčame nákup značky Calvin Klein v internetovom obchode Answear.sk

 

SPODNÁ BIELIZEŇ NIE LEN OD ZNAČKY CALVIN KLEINX